Продавець DiaTochka-Medical online-shop розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
623 відгуків

Методи самоконтролю при цукровому діабеті

Методи самоконтролю при цукровому діабеті
Рекомендації щодо самоконтролю діабету від кращих спеціалістів

18.12.16

Методи самоконтролю при цукровому діабеті

 

Основною метою лікування цукрового діабету є підтримання рівня цукру крові як можна більш близьким до нормального. На жаль, людина практично не здатний відчувати перепади рівня цукру від 4 до 10 ммоль/л. Саме в цьому і полягає підступність цукрового діабету, так як високий рівень цукру в крові неминуче веде до розвитку ускладнень. Тільки регулярний та частий самоконтроль цукру крові дозволить вам і вашому лікарю судити про правильність лікування захворювання. Крім того, у домашніх умовах можна досить точно визначати рівень кетонових тіл, цукру і білка в сечі. Ці показники також допоможуть вашому лікарю підвищити ефективність терапії і не допустити розвитку ускладнень.

Пацієнтам з цукровим діабетом 1 типу, особливо в молодому віці, рекомендується проводити самоконтроль цукру крові щодня кілька разів на день (як мінімум перед основними прийомами їжі і перед сном, а також періодично після їжі). Хворим на цукровий діабет 2 типу похилого віку, які отримують дієту і цукрознижувальні препарати, може бути достатньо кількох визначень в тиждень, але обов'язково в різний час доби. Додаткові виміри будуть потрібні при зміні звичайного способу життя (заняття спортом, подорожі, супутні захворювання). Обов'язково порадьтеся зі своїм лікуючим лікарем, наскільки часто вам необхідно вимірювати цукор в крові.

Для визначення цукру крові хворі можуть оцінювати показання спеціальних тест-смужок як візуально (очима, шляхом порівняння зі шкалою-еталоном), так і вставляючи їх в портативні прилади — глюкометри.

У разі проведення аналізу крові на цукор будь-яким з перерахованих способів необхідно отримати зразок крові у вигляді краплі. Для цього рекомендується користуватися спеціальними автоматичними пристроями для проколу шкіри пальця, які називаються ланцетами або ручками для проколу. Вони діють на основі пружинного механізму. Укол практично безболісний, травма шкіри невелика і ранка швидко гоїться. Дуже зручні пристрої з можливістю індивідуального підбору глибини проколу (різні позиції регулювання глибини проколу), залежно від товщини шкіри, що дуже важливо для дітей. Перед проколом пальця необхідно вимити руки і насухо витерти їх. Прокол слід робити на бічній поверхні кінцевої фаланги пальця, а не в його подушечку. Оскільки до навколишніх предметів торкаються, як правило, саме подушечками пальців, проколи в цьому місці більш болючі і ранки гояться гірше. Отриману наносять краплю крові на тест-смужку, при цьому виникає хімічна реакція, що приводить до зміни її кольору.

Використання тест-смужок для візуального контролю є більш дешевим, але менш точним способом. В цьому випадку колір тест-смужки порівнюють з кольоровою шкалою, нанесеною на флаконі, у якому зберігаються тест-смужки, і таким чином візуально визначають вміст глюкози в крові. Діапазон значень від 4 до 9 ммоль/л відповідає стабільної компенсації вуглеводного обміну. Якщо отриманий результат не вкладається в ці межі, потрібне більш точне визначення рівня цукру – по приладу або в лабораторії.

Глюкометри є портативними, точними і простими в застосуванні приладами. В даний час існує безліч типів глюкометрів. Використання приладу не вимагає спеціального навчання, необхідно включити його, вставити тест-смужку і нанести на неї дуже маленьку краплю крові. При купівлі приладів слід звертати увагу на два принципових моменти - точність результатів і вартість аналізів. До кожного приладу тією ж фірмою випускається певний вид тест-смужок, які підходять лише для конкретного приладу. Тому ви повинні чітко знати, де зможете докуповувати тест-смужки до свого приладу і скільки буде коштувати один аналіз. Кожна смужка призначена для проведення тільки одного аналізу, тому вартість однієї смужки і є вартість одного дослідження.

Не плутайте візуальні смужки з смужками для глюкометра - вони абсолютно різні, а схожі лише за формою.

При проведенні самоконтролю рівня цукру крові слід прагнути до цифр, близьких до нормальних, тобто натщесерце і перед прийомами їжі – не більше 6 ммоль/л, через 1,5-2 години після їжі – не більше 8 ммоль/л. Рекомендований діапазон вмісту глюкози крові (цільовий рівень глюкози) повинен бути встановлений для вас лікарем.

Всі результати вимірювань має сенс записувати в спеціальний щоденник, який ви будете показувати лікарю при кожному відвідуванні. Такий щоденник служить основою для корекції лікування.

Для того, щоб оцінити компенсацію вуглеводного обміну, недостатньо тільки проводити самоконтроль цукру крові з необхідною частотою. Існує спеціальний показник, який відображає середній цукор крові за останні 2-3 місяці. Він називається глікозильований гемоглобін (HbA1c). Його слід визначати в лабораторії кожні 3-4 місяці. Підвищення рівня глікозильованого гемоглобіну (вище 6,5%) свідчить про тривалої гіперглікемії (підвищення рівня глюкози в крові вище нормальних значень).

Между уровнем глюкозы в моче и в крови существует четкая взаимосвязь. Сахар в моче появляется тогда, когда его уровень в крови превышает 10 ммоль/л. Отсюда становится понятной ситуация, которая вызывает вопросы у некоторых больных: почему сахар крови натощак хороший (например, 6 ммоль/л), а в суточной моче он высокий. Это означает, что в течение дня у человека сахар поднимался значительно выше 10 ммоль/л, поэтому он и появился в моче. Таким образом, в случае ежедневного частого контроля сахара крови сахар в моче не несет никакой дополнительной информации и его можно не определять.

При недостатке углеводов и/или инсулина организм не получает энергии из глюкозы и должен использовать запасы жира вместо горючего. Кетоновые тела являются продуктами распада жиров. Поэтому в некоторых случаях необходимо проверить наличие ацетона (кетоновых тел) в моче. Это следует сделать при очень высоком уровне сахара крови (несколько определений подряд выше 14-15 ммоль/л), сопутствующих заболеваниях, особенно с повышением температуры, при тошноте и рвоте. Это позволит вовремя диагностировать декомпенсацию сахарного диабета і запобігти діабетичну кому. Для визначення кетонових тіл у сечі існують спеціальні візуальні тест-смужки.

Кількість білка в сечі визначають для того, щоб запобігти розвитку діабетичної нефропатії - дуже небезпечного ускладнення цукрового діабету.

Белок в моче появляется из-за повреждения кровеносных сосудов почек и нарушения функции фильтрации. Нефропатия никак не проявляет себя на ранних стадиях  и потому так важно регулярно делать анализ на микроальбуминурию (минимальные концентрации  белка в моче). Для этого можно сдать мочу в лабораторию или использовать специальные тест полоски. При сахарном диабете 1 типа такие анализы делают 1 раз в пол года, при сахарном диабете 2 типа – раз в год.

Регулярне вимірювання артеріального тиску (АТ) також допоможе вам контролювати свій стан і попередити розвиток нефропатії. Обговоріть з лікарем який рівень АТ вам слід підтримувати. Зазвичай тиск крові не повинно перевищувати 130/80 мм. рт.ст. Найпростіше для вимірювання АТ використовувати електронний тонометр.

 

Інші статті
+380939293190
Менежер(Viber/Telegram сообщения)
+380991908261
Менеджер
+380973467686
Менеджер
+380964341908
Менеджер(WhatsApp только сообщения)
DiaTochka-Medical online-shop
Тарас
Україна Одеська область Одеса ул. Маршала Говорова, 3А, офис 105
Мапа